Διασώστης/τρια Πλήρωμα Ασθενοφόρου - Καλύβες Πολυγύρου Χαλκιδικής, Ελλάδα - Hellas Gold S.a.

    Hellas Gold S.a.
    Hellas Gold S.a. Καλύβες Πολυγύρου Χαλκιδικής, Ελλάδα

    πριν 3 εβδομάδες

    Default job background
    Πλήρης απασχόληση
    Περιγραφή
    Η Ελληνικός Χρυσός Μονοπρόσωπη Α.Ε., είναι μια μεταλλευτική εταιρεία χρυσού, αργύρου, μόλυβδου και ψευδαργύρου, με έδρα την Αθήνα.

    Από το 2004 μέχρι και σήμερα αναπτύσσει και λειτουργεί με υπευθυνότητα, ασφάλεια και υπό τους αυστηρότερους περιβαλλοντικούς όρους τα Μεταλλεία Κασσάνδρας στη ΒΑ Χαλκιδική.

    Τα Μεταλλεία Κασσάνδρας αποτελούνται από το Μεταλλείο Ολυμπιάδας, τον υπερσύγχρονο Χώρο Ξηρής Απόθεσης Κοκκινόλακκα και το έργο Σκουριών.

    Συνεχίζοντας μία μεταλλευτική ιστορία 25 αιώνων, η Ελληνικός Χρυσός επενδύει στη βιώσιμη ανάπτυξη των Μεταλλείων Κασσάνδρας δίνοντας ώθηση στην οικονομική ανάπτυξη και συμβάλλοντας στην ευημερία της τοπικής κοινωνίας με επενδύσεις που ξεπερνούν το $1 δισ., απασχόληση 1.600 εργαζόμενων, ενεργή στήριξη των τοπικών προμηθευτών και σημαντικές επενδύσεις σε πρωτοβουλίες και έργα υποστήριξης της τοπικής κοινωνίας.

    Από το 2012, λειτουργεί ως θυγατρική της Eldorado Gold Corporation, μία καναδική μεταλλευτική εταιρεία με 25 χρόνια εμπειρίας στην έρευνα, ανάπτυξη και λειτουργία μεταλλείων ανά τον κόσμο.

    Ζούμε τις αξίες μας επιδιώκοντας τον σκοπό μας: να βρούμε έναν καλύτερο τρόπο να κάνουμε πράγματα.

    Στόχος μας είναι να ανοίγουμε νέους δρόμους σε όλα όσα κάνουμε.

    Αυτό το κάνουμε δημιουργώντας θετικό αντίκτυπο σήμερα, και για τις μελλοντικές γενιές, μέσω της δέσμευσής μας να λειτουργούμε με ασφάλεια, βιώσιμο και κερδοφόρο τρόπο.

    Η εταιρεία προσφέρει τη δυνατότητα σε όσους/ες επιθυμούν να εκδηλώσουν ενδιαφέρον για τη θέση " Διασώστης/τρια - Πλήρωμα Ασθενοφόρου " , για τις εγκαταστάσεις της στις Σκουριές στη Χαλκιδική.

    Η θέση θα αναφέρεται στον/στην Ιατρό Εργασίας στο τμήμα Ιατρικής Εργασίας.

    Γενικά καθήκοντα θέσης: · Να χειρίζεται σωστά τον απαραίτητο εξοπλισμό (ηλεκτρονική διαχείριση κλήσης) και να χρησιμοποιεί τις μεθόδους επικοινωνίας (ενσύρματης και ασύρματης) για να λαμβάνει και να διαχειρίζεται την τηλεφωνική κλήση για επείγουσα βοήθεια.

    · Να εφαρμόζει τις δεξιότητες επικοινωνίας με τον ασθενή, τους οικείους του, τους συνεργάτες του, εξασφαλίζοντας ασφαλές και συνεργατικό περιβάλλον.

    · Να χρησιμοποιεί τα συστήματα παροχής επείγουσας φροντίδας σύμφωνα με τα εγχώρια και διεθνή δεδομένα.

    · Να ενεργεί σύμφωνα με τη νομοθεσία και τα θέματα ηθικής και δεοντολογίας που διέπουν τη συγκεκριμένη ειδικότητα.

    · Να εφαρμόζει όλες εκείνες τις συνεχώς εξελισσόμενες σωστικές ενέργειες και τεχνικές που είναι απαραίτητες για τη σωστή αντιμετώπιση του ασθενούς στον τόπο του συμβάντος και την ασφαλή μεταφορά του στον κατάλληλο υγειονομικό σχηματισμό.

    · Να καταγράφει όλα τα στοιχεία που σχετίζονται με τον ασθενή, τις διενεργηθείσες ενέργειες και την έκβαση του περιστατικού.

    · Να λειτουργεί σωστά τον εξοπλισμό του ασθενοφόρου και να απογράφει τον εξοπλισμό του.

    · Να προσφέρει τις υπηρεσίες του σε περιπτώσεις μαζικών ατυχημάτων ή καταστροφών.

    · Να συλλέγει στοιχεία για τη διενέργεια έρευνας με στόχο τη βελτίωση και επικαιροποίηση των πρακτικών που ακολουθούνται στον προνοσοκομειακό χώρο.

    · Να επιδεικνύει σεβασμό προς τη ζωή και το θάνατο του ατόμου.

    · Να τηρεί το ιατρικό απόρρητο.

    · Να εφαρμόζει τις επείγουσες πράξεις που ασκούνται από τους κατόχους της ειδικότητας.

    Απαραίτητα προσόντα: · Πτυχίο ΙΕΚ «Διασώστης – Πλήρωμα Ασθενοφόρου» · Πιστοποίηση από τον Εθνικό Οργανισμό Πιστοποίησης Προσόντων Επαγγελματικού Προσανατολισμού · Άδεια Άσκησης Επαγγέλματος.

    · Επιθυμητή σχετική προϋπηρεσία.

    · Καλή γνώση αγγλικών.

    · Καλή γνώση MS Office.

    · Πιστοποίηση στη Βασική Υποστήριξη Ζωής & στην Προνοσοκομειακή Υποστήριξη Τραύματος (BLS & PHTLS) θα εκτιμηθεί θετικά.

    · Δίπλωμα οδήγησης Γ ́ κατηγορίας.

    · Πολύ καλές δεξιότητες επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα.

    · Διαπροσωπική ευαισθησία & υπευθυνότητα.

    · Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες σε κυλιόμενο πρόγραμμα.

    Η εταιρεία μας, προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που περιλαμβάνει έναν ελκυστικό συνδυασμό βασικού μισθού και παροχών, καθώς και ευκαιρίες για ανάπτυξη σε ένα απαιτητικό εργασιακό περιβάλλον.

    Συμπερίληψη και Διαφορετικότητα Η Ελληνικός Χρυσός είναι ένας εργοδότης ίσων ευκαιριών.

    Δεσμευόμαστε να προωθήσουμε έναν χώρο εργασίας χωρίς αποκλεισμούς και ποικιλομορφία, όπου εκτιμούμε και σεβόμαστε κάθε συνάδελφο για αυτό που είναι και παρέχουμε ίσες ευκαιρίες ώστε ο καθένας να μπορεί να εκπληρώσει τις δυνατότητές του.

    Αν ψάχνετε για ένα διεθνές και δυναμικό περιβάλλον, στείλτε μας το βιογραφικό σας σημείωμα στο εδώ.