Βοηθός Λογιστή - Tavros, Ελλάδα - VIPA Group

    VIPA Group
    VIPA Group Tavros, Ελλάδα

    Βρέθηκε σε: Manatal GBL S2 T2 - πριν 2 εβδομάδες

    Default job background
    Περιγραφή

    Επιθυμούμε να καλύψουμε την παρακάτω θέση

    Βοηθός Λογιστή - Υπάλληλος Γραφείου

    Με έδρα τον Ταύρο, Αθήνα | Ref: ΑΤΗ - 0324

    Γενικά για τη VIPA

    Η VIPA είναι μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες στο εμπόριο ανακτημένων υλικών, με έδρα την Ελβετία και ηγετική θέση στην παγκόσμια Κυκλική Οικονομία. Στην Ελλάδα, απασχολούμε περισσότερους από 270 εργαζομένους στα κεντρικά μας γραφεία στη Θεσσαλονίκη, και στην Αθήνα. Επιθυμούμε να προσλάβουμε ένα στέλεχος που θα ενταχθεί στο τμήμα Λογιστηρίου στα γραφεία της Αθήνας. Πρόκειται για σύμβαση αορίστου χρόνου, πενθήμερη, 8ωρη απασχόληση, (Δευτέρα - Παρασκευή, 09:00 - 17:00).

    Γιατί η VIPA;

    Για εμάς κάθε μέλος της ομάδας μας είναι σημαντικό, γι' αυτό το λόγο επενδύουμε στην εκπαίδευση και στην προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη. Παρέχουμε εξαιρετικές συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό και γρήγορα αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

    Καθήκοντα και Αρμοδιότητες

    • Επικοινωνία με πελάτες προμηθευτές
    • Παραγγελιοληψία
    • Καταχωρίσεις παραστατικών αγορών εξόδων
    • Επικοινωνία με εκτελωνιστές με σκοπό τον συντονισμό των εξαγωγών
    • Ενδοομιλικές συναλλαγές
    • Συνεργασία με συναδέλφους άλλων τμημάτων για την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των πελατών - προμηθευτών

    Προσόντα και Δεξιότητες

    • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
    • Πτυχίο Οικονομικής κατεύθυνσης
    • Καλή γνώση Αγγλικών
    • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και ERP συστημάτων (ιδανικά Pylon)
    • Λογιστική αντίληψη
    • Ομαδικό πνεύμα
    • Πολύ καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
    • Εστίαση στη λεπτομέρεια

    Παροχές εταιρείας

    • Ανταγωνιστικές αποδοχές
    • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας και εταιρικό laptop
    • Ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη και ανάπτυξη