Τραμπάγιος
Thessaloníki

    Στέλεχος Οικονομικής Διεύθυνσης - Thessaloniki, Ελλάδα - VIPA Group

    VIPA Group
    Default job background
    Περιγραφή

    Επιθυμούμε να καλύψουμε την παρακάτω θέση

    Υπάλληλος Πιστωτικού Ελέγχου - Credit Control Department

    Με έδρα τη Θεσσαλονίκη | Ref: CCT - 0124

    Γενικά για τη VIPA

    Η VIPA είναι μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες στο εμπόριο ανακτημένων υλικών, με έδρα την Ελβετία και ηγετική θέση στην παγκόσμια Κυκλική Οικονομία. Στην Ελλάδα, απασχολούμε περισσότερους από 270 εργαζομένους στα κεντρικά μας γραφεία στη Θεσσαλονίκη, και στην Αθήνα. Επιθυμούμε να προσλάβουμε ένα στέλεχος που θα ενταχθεί στην Οικονομική Διεύθυνση στο τμήμα Credit Control, στα κεντρικά μας γραφεία στη Θεσσαλονίκη. Πρόκειται για σύμβαση αορίστου χρόνου, πενθήμερη, 8ωρη απασχόληση, (Δευτέρα - Παρασκευή, 09:00 - 17:00).

    Γιατί η VIPA;

    Για εμάς κάθε μέλος της ομάδας μας είναι σημαντικό, γι' αυτό το λόγο επενδύουμε στην εκπαίδευση και στην προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη. Παρέχουμε εξαιρετικές συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό και γρήγορα αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

    Καθήκοντα και Αρμοδιότητες

    • Πιστωτικός έλεγχος πελατών εσωτερικού και εξωτερικού
    • Έλεγχος υπολοίπων πελατών
    • Επικοινωνία με πελάτες (Εσωτερικού και Εξωτερικού) για την τακτοποίηση των υπολοίπων
    • Παρακολούθηση και διασφάλιση της εφαρμογής της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
    • Λογιστικές καταχωρήσεις
    • Συνεργασία με συναδέλφους άλλων τμημάτων για την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των πελατών

    Προσόντα και Δεξιότητες

    • Eμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο λογιστήριο ή Εμπορική Διεύθυνση
    • Η γνώση διαδικασιών ασφάλισης πιστώσεων είναι επιθυμητή
    • Πτυχίο οικονομικής κατεύθυνσης
    • Άριστη γνώση Αγγλικών
    • Η γνώση Ισπανικών θα ληφθεί σοβαρά υπόψη
    • Πολύ καλές δεξιότητες πληροφορικής (Microsoft Office & ERP)
    • Λογιστική αντίληψη
    • Ομαδικό πνεύμα
    • Πολύ καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
    • Εστίαση στη λεπτομέρεια

    Παροχές εταιρείας

    • Ανταγωνιστικές αποδοχές
    • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας και εταιρικό laptop
    • Ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη και ανάπτυξη
    • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας σε ένα μοντέρνο και πολυεθνικό εργασιακό περιβάλλον